Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z hulajnogą w Bolesławicach

W sobotę, 17 października, na placu przed Domem Ludowym w Bolesławicach odbyła się impreza pod nazwą „Sobota z hulajnogą” i to właśnie ten sprzęt sportowy był wiodący tego popołudnia. 

Impreza dotyczyła hulajnog manualnych, których jedyną siłą napędową jest siła własnych mięśni i takimi właśnie sprzętami przyjechały dzieci i młodzież (nie tylko z Bolesławic). Na wstępie prowadzący z firmy „Impowoods” przeprowadzili rozgrzewkę, a za moment wyodrębnili grupy: zaawansowaną  i początkującą.

Wydawałoby się, że łatwa „dwukółka” – czyli hulajnoga nie ma w sobie żadnych niespodzianek, jeśli chodzi o jazdę, ale nic bardziej mylnego. Skoki, obroty, jazda slalomem to tylko niektóre z hulajnogowych ewolucji. Tego dnia nie zabrakło także dodatkowej atrakcji, jaką była jazda na desce i tzw. równoważnia, na niej swoich sił próbowały nie tylko dzieci, ale i także ich rodzice. Dzień był pełen wrażeń, a to także za sprawą wielu konkursów z nagrodami.

Mimo chłodnej, październikowej aury dzieciom było gorąco. Po hulajnogowych szaleństwach aktywna grupa mieszkańców Bolesławic, przygotowała dla uczestników (w specjalnie wydzielonej do tego strefie w Domu Ludowym) ciepłe hotdogi.

Dziękujemy instruktorom z firmy „Impowoods” za przeprowadzenie konkursów i warsztatów oraz Mieszkańcom Bolesławic za życzliwość i nieocenioną pomoc. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Beata Widera

 

 

Wersja XML