• Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Brak opisu obrazka
    Publikujemy obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego, dotyczące wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.
    Data publikacji: 22-01-2020 09:00
  • Dotacje na nowoczesne kotły i pompy ciepła

Brak opisu obrazka
    Z wielką radością informujemy, że projekt, którego nasza gmina jest partnerem został zakwalifikowany do realizacji, uzyskując dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
    Data publikacji: 21-01-2020 13:42
  • Fotowoltaika - spotkanie w Kraśniku Dolnym

Brak opisu obrazka
    28 stycznia o godz. 18.30 w Kraśniku Dolnym odbędzie się spotkanie informacyjne, dotyczące ulg w podatkach na instalacje fotowoltaiczne.
    Data publikacji: 22-01-2020 07:47
  • System monitorowania jakości powietrza

Brak opisu obrazka
    Z końcem grudnia 2019r. w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej gminy zamontowano czujniki do pomiarów stężenia pyłów zawieszonych PM2,5, PM10, temperatury, ciśnienia oraz wilgotności powietrza.
    Data publikacji: 20-01-2020 15:29
  • Udany początek roku dla Kraśnika Dolnego

Brak opisu obrazka
    Wraz z Nowym Rokiem uczniowie gminnych szkół podstawowych powrócili po długiej świątecznej przerwie do sportowej rywalizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęła się ona od piłki siatkowej.
    Data publikacji: 20-01-2020 09:36
  • Uwaga! Wandale!

Brak opisu obrazka
    Jeszcze sezon rowerowy się nie zaczął a już z otwartej pod koniec ubiegłego roku ścieżki rowerowej w Kruszynie zniknęły 2 ławki (kolejne sprawcy przygotowywali do demontażu). To nie jedyne zaobserwowane akty wandalizmu.
    Data publikacji: 15-01-2020 14:26
  • Misterium Chleba z udziałem Jutrzenki

Brak opisu obrazka
    Pobłogosław Panie z Wysokiego Nieba – to fragment pieśni, którą śpiewali wszyscy uczestnicy tegorocznego Misterium Chleba. Odbyło się ono 9 stycznia w pięknej oprawie bożonarodzeniowej w Galerii Centrum Weselno-Bankietowej w Bolesławcu. Głównym organizatorem od początku jest Stowarzyszenie Społeczne Klub Nauczycielski Carpe Diem.
    Data publikacji: 16-01-2020 09:30
  • Kleszcze nadal niebezpieczne

Brak opisu obrazka
    Praca i życie na wsi narażają człowieka na zwiększony kontakt z kleszczami które, choć niewielkie, są nosicielami wielu groźnych chorób. Najczęściej przyczyniają się do zachorowań na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM).
    Data publikacji: 16-01-2020 12:32
  • Informacja dla hodowców drobiu

Brak opisu obrazka
    W związku z zagrożeniem wystąpienia w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków, hodowcy drobiu powinni zachować szczególną ostrożność. Publikujemy szczegółowe informacje na ten temat.
    Data publikacji: 13-01-2020 08:37

Muzyczne spotkania z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego
    „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Oczarowanie”, „Z tobą chcę oglądać świat” i jeszcze wiele innych piosenek Zbigniewa Wodeckiego można było usłyszeć podczas trzech koncertów muzycznych, które odbyły się w Trzebieniu, Lipianach i Żeliszowie.
    Data publikacji: 10-01-2020 08:50