• SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu serwisu Gminy Bolesławiec

• Zakończony nabór wniosków na dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła

Ikona - Informacja.png
    Informujemy, że zakończony został nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” stworzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na udzielenie osobom fizycznym dofinansowania do wymiany starych kotłów.
    Data publikacji: 14-06-2018 13:50
  • Filmowe wspomnienie Bałkańskiej Festy

Filmowe wspomnienie Bałkańskiej Festy.jpeg
    Tradycyjnie już zapraszamy do filmowego podsumowania trzech dni działań w ramach tegorocznej Bałkańskiej Festy.
    Data publikacji: 19-06-2018 07:39
  • Warto pamiętać…

Warto pamiętać….jpeg
    Wyjątkową  lekcję poczucia tożsamości i kultywowania tradycji regionu - na szóstkę z plusem - odrobili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach, którzy już po raz trzeci wzięli udział w projekcie teatralnym, realizowanym we współpracy z MDK w Bolesławcu.
    Data publikacji: 18-06-2018 15:11
  • Naleśnikowy Kraśnik Dolny

Naleśnikowy Kraśnik Dolny.jpeg
    Druga edycja Festynu Naleśnikowego odbyła się 17 czerwca na placu przy Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym. Potrawa, której nikomu nie trzeba zachwalać, ma duże grono swoich fanów, a naleśnikowe zapachy skusiły w tym roku nie tylko mieszkańców wioski, ale także wielu gości.
    Data publikacji: 18-06-2018 10:22
  • Podziękowania

Ikona - Informacja.png
    Komitet Organizacyjny wsi Bolesławice pragnie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej Bałkańskiej Festy.
    Data publikacji: 18-06-2018 10:18
  • Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

Ikona - Informacja.png
    Wójt Gminy Bolesławiec serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski  i Jeleniogórski (NUTS 3) - „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.
    Data publikacji: 15-06-2018 11:45
  • Dzień Rodzinny w Nowych Jaroszowicach

Dzień Rodzinny w Nowych Jaroszowicach.jpeg
    10 czerwca w piękną słoneczną niedzielę w Nowych Jaroszowcach przy Domu Ludowym odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.
    Data publikacji: 14-06-2018 08:23
  • Z wizytą u krasnala

Z wizytą u krasnala.jpeg
    7 czerwca grupa 5- i 6-latków oraz klasa III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu, nauczycielki Krystyna Bachusz i Krystyna Auguściak oraz chętni rodzice pojechali na wycieczkę do Nowej Soli.
    Data publikacji: 12-06-2018 15:13
  • XIV Bałkańska Festa za nami

XIV Bałkańska Festa za nami.jpeg
    Już po raz XIV na boisku w Bolesławicach odbyła się sztandarowa impreza Gminy Bolesławiec - czyli Bałkańska Festa. W tym roku odbyła się 10 czerwca i tak jak w poprzednich latach zgromadziła wielu spragnionych tej miłej dla ucha muzyki.
    Data publikacji: 11-06-2018 08:11
  • Muzykowanie przy ognisku w Kruszynie

Muzykowanie przy ognisku w Kruszynie.jpeg
    Sobotni wieczór, 9 czerwca, w Kruszynie odbył się pod znakiem ogniskowego muzykowania. To właśnie tam miała miejsce kolejna z imprez towarzyszących Bałkańskiej Feście. W luźnej, piknikowej atmosferze spotkali się mieszkańcy Kruszyna, goście i RKUD „Pelagić”.
    Data publikacji: 10-06-2018 21:09

Urząd Gminy Bolesławiec